Lada biurowa- dlaczego jej wybór jest taki ważny?

Lada biurowa jest to często pierwszy punkt z jakim ma kontakt potencjalny klient czy kontrahent, na jego podstawie można sobie świadomie lub nie, wyrobić opinię na temat całej firmy.

Lada biurowa Jest wizytówką firmy, punktem informacyjnym łączącym klientów z poszczególnymi działami firmy czy instytucji. Warto więc zadbać by było to miejsce które sprawia pozytywne wrażenie. W jaki sposób dopasować ladę biurową? Lada biurowa musi być wygodna i dopasowana zarówno do personelu, jak i do przybyłych gości. Jej wielkość zależy od możliwości powierzchniowych biura, jednak bez względu na to powinna być zawsze funkcjonalna i ergonomiczna, dostosowana do charakteru i wystroju całej firmy. Jeśli jest to miejsce w którym klienci będą spędzać dłuższą chwilę czasu, warto postarać się by stały przy niej fotele lub z boku postawić wygodną kanapę.

Dlaczego mówimy o ladzie biurowej jako o wizytówce firmy? Jest to punkt reprezentacyjny każdej firmy, który może przyciągnąć lub czasem, gdy jest nieodpowiednio przygotowany, odstraszyć potencjalnego kontrahenta. W tym miejscu powinno być wyeksponowane mocno i wyraźnie logo firmy, jej wystrój powinien w jakiś sposób nawiązywać do działalności firmy, a najlepiej umieścić ją frontem do wejścia tak, by klient intuicyjnie wiedział dokąd się kierować. Warto skorzystać tutaj z porad stylisty wnętrz, aby pomógł nam fachowo zaprojektować wystrój, kolorystykę i detale, które uzupełniają całość pomieszczenia.

Funkcje lady recepcyjnej Dlaczego warto wybrać ladę biurową? Lada sprawdzi się lepiej niż zwykłe biurko w przestrzeni recepcyjnej z prostego względu, pozwoli zachować odpowiedni dystans na linii klient - personelem, a dzięki swojej konstrukcji zasłoni dyskretnie działania wykonywane przez pracowników. Pozwala też na lepszą organizację dokumentów i formularzy, ma odpowiednią przestrzeń na monitor i komputer, oraz miejsce na pracę biurową. Jaki styl lady wybrać do biura? Lady biurowe są coraz bardziej nowoczesne i pomysłowe, do ich tworzenia używane są już wszystkie dostępne materiały- drewno, metal, szkło, plastik, kamień. Odnośnie kolorystyki to najczęściej stosowane jest połączenie czerni, bieli i szarości- takie kolory zawsze będą popularne i można je dopasować do każdego biura. Również brązy, beże i kolory ziemi, kojarzone ze spokojem i tradycją, będą dobrze wyglądały w każdym biurze. Wszystko tak naprawdę zależy od tego co nam się podoba i w jakim wnętrzu będziemy się dobrze czuć i pracować.