Feng Shui Office – kilka ważnych zasad

W ramach pracy biurowej spędzać możemy nawet 40 godzin tygodniowo przez co będziemy się czuli zmęczeni i rozproszeni.

biurowe feng shui Wiele pomieszczeń nie będzie w stanie zbudować u nas pozytywnej energii. Masa papierów czy panujący w segregatorach bałagan to bardzo często takie czynniki, które budują u nas narastającą frustrację, z którą będzie bardzo trudno sobie poradzić. Dlatego warto się zainteresować feng shui i bardzo szybko zmieniać to wszystko co nam nie odpowiada i sprawia, że wykonywana przez nas praca jest po prostu nieefektywna.

O feng shui

Chińskie słowo feng oznacza wodę, natomiast shui wiatr. Wyrazy te określać będą relacje jakie występują między człowiekiem i otoczeniem. Celem ma być pobudzenie i zrównoważenie sił życiowych. Chińska sztuka traktowana jest jako filozofia życia. Chińczycy praktykują zasady feng shui i mają większą kontrolę nad swoim życiem. Według feng shui odpowiednie ustawienie mebli, dobranie oświetlenia czy kolorów może mieć wpływ na to jakie samopoczucie człowiek będzie miał. W takim idealnie przygotowanym pomieszczeniu mamy czuć się bezpieczniej i pewniej. Nie trzeba będzie walczyć z przeszkodami, które mogą wpływać na to, że nasza uwaga będzie nadmiernie rozproszona. Odpowiednie feng shui przygotowane w firmie ma wspierać relacje między pracownikami. Zasady feng shui w pracy Przez feng shui mamy możliwość zwiększania swoich szans na osiąganie sukcesu zawodowego.

Dobre fang shui może ułatwiać pracę w harmonii. Jak zatem sprawić, że aranżacja biura sprawi, że osiąganie celów życiowych stanie się łatwiejsze. mamy kilka zasad, które mogą się tutaj okazać pomocne.

1. Po pierwsze, porządek i ład. Feng shui zakłada, że będziemy pozbywać się wszystkich niepotrzebnych artykułów biurowych należy usunąć z wyposażenia wszystkie papiery i elementy, które mogą leżeć w biurowych szafkach nawet wiele lat. Sterty papierów, które leżą w nieładzie starajmy się zmienić na uporządkowanie, ponieważ dzięki temu minie nasze rozkojarzenie i pozbędziemy się tych rzeczy, które po prostu są niepotrzebne.

2. Po drugie, kształt biura. Biuro należy, by miało kształt kwadratu albo prostokąta. Raczej należy unikać pomieszczeń w kształcie litery L. Lepiej nie umieszczać dużych filarów czy ścianek działowych. Zasada jest taka, że powinno się unikać ostrych kątów, ponieważ mogą one prowadzić do energetycznego zachwiania. Środek biura zostawiamy pusty.

ustawienie biurek i foteli 3. Po trzecie, ustawienie biurka i fotele. Nie powinno się siedzieć plecami do drzwi i tyłem do okna. Takie ustawienie sprzyja bowiem odbieraniu energii. Czuć się możemy osłabieni, jeśli usadzimy się na linii: drzwi-okno. Za plecami najlepiej będzie jeśli znajdzie się ściana. W ramach feng shui duże znaczenie mają małe drobiazgi takie jak doniczki, wazony czy rolety, które mają wpływać na to, że ostre kształty pomieszczeń będą skutecznie złagodzone.