Jak dbać o meble biurowe

Urządzenia biurowe jak wiadomo nie będą małym wydatkiem, dlatego warto wprowadzać takie działania, dzięki którym meble w firmie będą mogły nam dłużej służyć.

Poniższy artykuł będzie służył między innymi ustaleniu z firmą sprzątającą.

Pielęgnacja mebli biurowych Meble z płyty melaminowanej – podstawy pielęgnacji

Płyta melaminowana powinna być odporna na stosowanie chemii domowej, na soki, napoje gorące, dlatego nie będzie tutaj konieczności stosowania specjalnej pielęgnacji. Warto pamiętać jednak o pewnych zasadach. Powinno meble czyścić się suchą szmatką. W przypadku mycia na mokro trzeba uważać, by ścierka nie była za bardzo wilgotna. Woda musi być letnia i czysta. W przypadku stosowania gąbki to najlepiej użyć mikrofibry. Nie są wskazane szorstkie środki do pielęgnacji, które mogą ścierać powierzchnię.

Środki czyszczące – kilka słów o nich

Jeśli chodzi o płytę melaminowaną to dopuszczalne są właściwie wszystkie środki czyszczące, które nie mają w sobie ścieralnej substancji. Używać można między innymi mleczka do mebli, mydła szarego albo innych środków czyszczących, które stosuje się w gospodarstwach domowych, będzie dobrze, jeśli nie będą one miały substancji barwiących oraz polerujących przy użyciu mikrocząsteczek. Nie powinno się stosować wybielaczy czy proszków do prania oraz proszków szorujących. Jak usuwać zabrudzenia i uszkodzenia? Jeśli chce się zapobiec zabrudzeniom to powinno się przecierać powierzchnię szmatką z użyciem dodatkowo środka czyszczącego. Krótkie delikatne ruchy powinny pozwolić na usunięcie smug po myciu. Jeśli takie smugi zostają to będzie oznaczać, że gąbka jest nadmiernie namoczona. Należy unikać nadmiernej ilości wody na powierzchni takiej płyty, ponieważ może to spowodować jej wybrzuszenie oraz uszkodzenie. Podobnie będzie ze stosowaniem środków wybielających oraz ścierających. Nie powinno się narażać mebli na takie praktyki, ponieważ dojdzie do ich szybkiego zniszczenia.