7 sekretów udanego coworkingu

Coworking staje się coraz bardziej popularny, a powodem tego jest fakt, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z efektywności tego formatu pracy. Po spędzeniu kilku dni w nowoczesnym, zaawansowanym technologicznie środowisku biurowym, maksymalnie wyostrzonym do produktywnych działań, mało kto chce wracać do domu i kawiarni.

  1. Praca wśród biznesmenów ma na celu ciężką pracę i prowadzi do sukcesu

Niektórzy twierdzą, że nie ma potrzeby tworzenia przestrzeni coworkingowej. Jest dom, jest kawiarnia, więc po co przepłacać za specjalne miejsce do pracy? Odpowiedź tkwi w samym pytaniu - specjalne miejsce do pracy. W domu się odpoczywa. W kawiarni jesz obiad. Czy zauważyłeś, jak zachowanie ludzi wokół Ciebie może wprawić Cię w dobry (lub niepotrzebny) nastrój? Kiedy wszyscy dookoła pracują, łapiesz falę i zabierasz się do pracy.

  1. Coworking Space to prestiżowe biuro, do którego możesz zaprosić nawet poważnego klienta

Nie możesz zaprosić swojego partnera biznesowego do domu czy do McDonalda i są ku temu obiektywne powody. Coworking to w pełni przygotowana przestrzeń do spotkań i negocjacji na każdym poziomie. Może to być spotkanie z firmą LLC lub z samym Google.

  1. Coworking to przestrzeń do samokształcenia

Będąc w przestrzeni coworkingowej nie widzisz bezczynności, nie widzisz prokrastynacji, nie widzisz tępych oczu cierpiących z powodu braku zajęcia i wyglądających jak tarcza zegara z budzikiem o 18:00 - wokół są ludzie, którzy tak jak Ty zapłacili za dobre warunki pracy i wykorzystują tę możliwość w 100%. To tak, jakbyś przyszedł do usługi pisania na zamówienie a kończysz z dobrze napisaną pracą. Regularne seminaria i warsztaty również przyczyniają się do poprawy atmosfery pracy. Uczysz się poprzez interakcję z przedsiębiorcami takimi jak Ty.

  1. W coworkingu rodzą się nowe pomysły i projekty.

Ludzie przebywający w tym samym miejscu i połączeni jednym zajęciem wchodzą ze sobą w interakcje w taki czy inny sposób. Obserwujesz i słuchasz tych, którzy Cię otaczają, a oni robią to samo. Kto wie, jaki pomysł zasieje w Twoim mózgu kolejna rozmowa z inteligentną, zorientowaną na cel osobą?

  1. Nie martwisz się o nic poza swoim biznesem

Kolejną zaletą przestrzeni coworkingowych jest to, że mają one absolutnie wszystko, czego potrzebujesz do pracy: sprzęt biurowy, szybkie łącze internetowe, elektryczność, wodę, zieloną herbatę, mieloną kawę, kanapy, na których możesz się zrelaksować, usługi kurierskie, schowki i właśnie stanowiska pracy. Spróbuj obliczyć, ile kosztowałoby stworzenie takiej infrastruktury, gdybyś miał stworzyć swoje własne przytulne biuro od podstaw, a koszt wynajmu nie będzie już wydawał się tak wysoki.

Stawki all inclusive pozwalają nie myśleć o kosztach i skupić się na pracy. Coraz więcej przestrzeni coworkingowych stosuje tę strategię, ponieważ jest ona wygodna dla obu stron.

  1. Przy filiżance kawy można znaleźć klienta i partnera

Dobrze zaprojektowana przestrzeń zapewnia miejsca nie tylko do pracy, ale także do relaksu. Każda przestrzeń co-workingowa kusi czymś innym. Na przykład jest to darmowa kawa w ziarnach.

Podczas takich spotkań przy kawie co jakiś czas odbywają się rozproszone rozmowy - ludzie relaksują się i poznają nawzajem. Czasami te rozmowy stają się dosłownie kultowe i decydują o reszcie ich życia.

  1. Zmiana otoczenia przyczynia się do owocnej pracy

Niektórym wystarczy po prostu usiąść na kanapie, ale jest w tym pewien aspekt sezonowy. Jeśli jest lato, co jakiś czas w głowie pojawia się myśl: "Dlaczego nie wziąć laptopa i nie popracować na świeżym powietrzu?". Parki i letnie kawiarnie nie nadają się do tego, ale przestrzenie coworkingowe, które łączą w sobie wszystkie zalety wyposażonego biura i uroki pracy na świeżym powietrzu, doskonale zaspokajają tę potrzebę. A wiele przestrzeni coworkingowych ma na dachu centrum biznesowego strefę wypoczynkową z wygodnymi miejscami do pracy na świeżym powietrzu.

Wnioski

Oczywiście, zalety coworkingu docenią tylko osoby, które są wolne od kajdan obowiązkowej obecności w biurze pracodawcy. Jeśli jesteś jedną z nich i chcesz mieć do dyspozycji przestrzeń maksymalnie przystosowaną do wygodnej pracy, daj szansę przestrzeni coworkingowej. Z dużym prawdopodobieństwem nie będziesz chciał zamienić takiego miejsca na żadne inne.