Pomocne wskazówki biznesowe dotyczące pozyskiwania leadów dla pośredników

Wraz ze zbliżającym się latem możesz być pewny, że będziesz miał, lub już masz, wiele ofert na nowe nieruchomości. W cieplejszych, letnich miesiącach rynek jest zazwyczaj w dobrej kondycji, więc biznes często dobrze się kręci. Jednak, jak wszyscy wiemy, miesiące zimowe nadchodzą szybko i często mamy do czynienia ze spadkiem koniunktury na rynku. Oczywiście, zmiany w stopy procentowe Oczywiście zmiany stóp procentowych mogą nastąpić w każdej chwili, więc w rzeczywistości potrzeba utrzymywania zdrowego zapasu leadów jest ważna o każdej porze roku. Co zatem może pomóc w upewnieniu się, że nie przegapisz żadnego potencjalnego biznesu? Poniżej przedstawiamy kilka pomocnych wskazówek na temat pozyskiwania leadów dla pośredników w obrocie nieruchomościami.

  • Jedzenie w tym samym miejscu

Co to ma wspólnego z leadami? Prawdopodobnie już spotykasz się z potencjalnymi klientami w restauracji lub kawiarni. Ale wiele dobrego może wyniknąć z korzystania z tego samego miejsca za każdym razem. W jaki sposób? Korzystając z tego samego miejsca, personel, który tam pracuje, przyzwyczai się do Twojego widoku, doceni Cię jako powracającego klienta. Dzięki temu będą oferować Ci najlepsze stoliki, jakie mają. Personel będzie rozmawiał z Tobą w przyjazny, znajomy sposób, co sprawi, że będziesz się wydawał klientom popularny, przyjazny i przystępny. Będą postrzegać Cię jako osobę, która jest częścią ich społeczności. Inni bywalcy mogą poznać cię też i kiedy chcą kupić nieruchomość, lub mają znajomego, który robi, będą chcieli iść do przyjaznego pośrednika widzą co tydzień w swoim lokalnym miejscu.

  • Mieć własną stronę internetową

To może wydawać się zbędne, ponieważ prawdopodobnie masz już strona internetowa na stronie pośrednictwa jesteś z. Choć to z pewnością pomaga, o własnej stronie internetowej może zrobić o wiele więcej dla Ciebie. Masz kontrolę nad jej treścią i można go używać do udostępniania wszystkich tych fantastycznych opinii, które otrzymujesz od swojej długiej listy klientów. Można również rozwijać swój własny styl, własną markę, i pokazać typ pośrednika chcesz być. Można również dodawać filmy i udostępniać wskazówki, które każdy potencjalny nabywca doceniłby.

  • Odwiedź te otwarte domy

Wizyta w otwartym domu jest fantastycznym miejscem, aby uzyskać nowe wskazówki. Każdy odwiedzający chce kupić i wiele z nich nie będzie miał agenta w tym momencie. W tym momencie, są one prawdopodobnie dopiero zaczyna, może dopiero zdecydowali się na zakup, a to jest ich pierwszy krok. Co lepszy czas, aby zaoferować im kilka przyjaznych porad, zostawić im kartę, porozmawiać o tej innej nieruchomości właśnie sprzedał za rogiem, itp.

  • Spróbuj napisać notatkę

Ponownie, chodzi o to, aby być osobisty, przystępny i przyjazny, sąsiedzki pośrednik, który sprawia, że każdy klient czuje się wyjątkowy i indywidualny. Biorąc dodatkowe kilka minut, aby napisać notatkę, to prawda, w swoim własnym piśmie, może przejść długą drogę z klientem. To nie musi być długi, ale to powinno być coś, co pokazuje, że trochę dodatkowej myśli. Na przykład można dać klientowi do zrozumienia, że nadal jesteśmy do jego dyspozycji, nawet gdy sprzedaż została już zakończona. Możesz dać mu znać, że myślałeś o nim i zasugerować mu firmę, którą mógłbyś polecić do pomocy w przeprowadzce. O ile e-mail może zostać przeoczony, o tyle własnoręcznie napisana notatka z pewnością zostanie przeczytana i doceniona, a klient będzie myślał o Tobie w sposób radosny i pozytywny.

  • Buduj i utrzymuj relacje partnerskie z innymi firmami

Jest to obopólnie korzystne dla Ciebie i firm, z którymi współpracujesz. Pomyśl o powyższym przykładzie, czyli o polecenie firmy która pomoże Twojemu klientowi w przeprowadzce. Firma ta będzie otrzymywać telefony z prośbą o wycenę na długo przed faktyczną sprzedażą domów. Mogą oni polecić tych klientów fantastycznemu pośrednikowi, którego znają, a Ty polecisz im wszystkich klientów. Jest to rozwiązanie korzystne dla wszystkich zainteresowanych. Ale nawet biznes lokalny może przynieść obopólne korzyści. Kawiarnia, do której chodzisz z klientami, prawdopodobnie będzie codziennie odwiedzana przez wielu klientów, nawet jeśli nie ma w niej klientów. A ludzie z pewnością lubią rozmawiać, gdy czekają na kawę. Jeśli dajesz im do zrozumienia, że zawsze korzystasz z ich kawiarni, aby spotkać się z klientami, to z pewnością jest to okazja, aby otrzymać coś w zamian, a oni z pewnością chętnie pomogą swojemu ulubionemu klientowi.

  • Jeśli ludzie nie zdecydują się na zakup, nie należy ich odrzucać

To, że dana osoba może nie zdecydować się na zakup w tej chwili, nie oznacza, że nie będzie chciała go dokonać w najbliższej przyszłości lub nieco później. Utrzymując z nimi kontakt, nawet jeśli jest to tylko zapisanie ich na listę mailingową, będą regularnie otrzymywać przypomnienia o Tobie, co sprawi, że będą o Tobie pamiętać. A więc, jeśli lub kiedy zdecydują się na zakup, kto będzie pierwszą osobą, z którą się skontaktują?

  • Śledź właściwe tropy

Wszystkie tropy są warte śledzenia i nie chcesz przegapić żadnego potencjalnego biznesu, ale są pewne rodzaje tropów, które generalnie poruszają się szybciej niż inne. Jest to smutna rzeczywistość, ale kiedy małżeństwo się rozpada, zwłaszcza gdy sądy są zaangażowane w podział majątku, że raz bardzo kochany dom musi być sprzedany. Na szczęście dla agentów nieruchomości w potrzebie prowadzi, te rodzaje sprzedaży domów przejść przez dość szybko. To wymaga innego podejścia do tych klientów, prawdopodobnie nie są zadowoleni ze sprzedaży swojego domu, więc wchodząc jako większy niż życie sprzedawcy prawdopodobnie dostanie ich z powrotem w górę. Pokazując bardziej wyrozumiałe podejście, dzięki czemu czują się komfortowo i swobodnie i dając im znać, że chcesz, aby proces jak najłatwiejsze dla nich będzie przejść długą drogę.

Podsumowanie

Na rynku zawsze będą występować wahania, ale stosując się do tych wskazówek, zapewnisz sobie więcej możliwości generowania większej liczby transakcji, zdobywania większej liczby leadów, szczególnie w przypadku spadków na rynku.