Styl minimalistyczny do wystroju biura.

Styl minimalistyczny cechuje się prostotą i oszczędnością w wystroju wnętrz. Jest to jeden z najmodniejszych i wiodących trendów w aranżacji biur, jaki pojawiły się w ostatnich latach.

Minimalistyczne biuroTo styl gdzie króluje przestronność, harmonia i skromność w detalach. Biura w których panował przepych, mnóstwo dodatkowych akcesoriów, bogate i różnorodne meble, zagracone niepotrzebnymi sprzętami i dokumentami to już przeszłość. Teraz panują pomieszczenia typu open-space, które są otwarte i pełne światła. Z założenia pomagają one w kreatywnym myśleniu i lepiej wpływają na samopoczucie pracowników. Podstawą aranżacji jest tu harmonia, tak aby meble, drzwi, oświetlenie, kolor ścian i podłóg doskonale do siebie pasowały.

Biura w takim stylu wykorzystują dużo naturalnego światła, kolorem najczęściej wybieranym jest biel, tak by tworzyć jasne i świeże pomieszczenia. Świetnie to współgra w połączeniu z odpowiednimi dodatkami w postaci mebli czy akcesoriów wykonami ze szkła, prostego drewna czy metalu o prostych i naturalnych formach. Oczywiście meble powinny być wygodne i wykonane z dobrej jakości materiałów. Choć nie zdajemy sobie zawsze z tego sprawy, to niebagatelne znaczenie ma tutaj odpowiednio dobrane oświetlenie. Eksponuje stanowiska pracy lub może oddzielić od siebie poszczególne działy czy fragmenty biura.

Również w tym przypadku umiar i harmonia z pozostałymi elementami wystroju są wyznacznikami wyboru lamp biurkowych i oświetlenia sufitowego. Producenci mebli biurowych tworzą coraz bardziej pomysłowe i ciekawe formy mebli, jednak zawsze w pierwszej kolejności stawia się tu na wygodę pracownika i ergonomię stanowiska pracy. Nie oznacz to jednak nudnych czy wręcz laboratoryjnych wnętrz, a przeciwnie- odejście od stereotypów pozwala na stworzenie atrakcyjnego i nieszablonowego wnętrza.